SEO warszawa

SEF + SEO idealna symbioza – doskonałe rezultaty

Pozycjonowanie i optymalizacja strony internetowej to pojęcia, które bardzo często przewijają się obecnie w sieci. Czy wiesz, co oznaczają?

Optymalizacja strony internetowej jest edycją kodu źródłowego serwisu internetowego, mającą na celu dostosowanie serwisu do aktualnych wymogów wyszukiwarek internetowych i zniwelowanie jakichkolwiek błędów technicznych. W ramach optymalizacji następuje indeksowanie strony internetowej przez roboty sieciowe. Warto podkreślić, że optymalizacja serwisu pod wymagania wyszukiwarek internetowych jest jednym, ale nie jedynym elementem procesu pozycjonowania serwisu. Coraz częściej zauważa się zamienne stosowanie pojęcia pozycjonowania i SEO, co jest w istocie błędne. Pozycjonowanie to definicja bardzo szeroka, odnosząca się do szeroko pojętego marketingu internetowego.

Jak dzielimy optymalizację strony internetowej?

Mówiąc najprościej, optymalizację strony internetowej możemy podzielić trzy zakresy działań. Pierwszym z nich jest modyfikacja treści w witrynie pod kątem zastosowanych fraz, na które będą prowadzone kampanii. Drugim zakresem działań w ramach optymalizacji jest wprowadzanie zmian w kodach źródłowych, co ma na celu poprawę funkcjonowanie strony. Możemy to ująć jako optymalizację techniczną. Ostatnim zakresem działań optymalizacyjnych są zmiany w kodzie źródłowym, które mają na celu ulokowanie fraz kluczowych w odpowiednich miejscach.

Optymalizacja strony internetowej to przede wszystkim optymalizacja treści w niej zawartej. Podstawą jest tutaj dopasowanie tytułu, który nigdy nie powinien być kwestią przypadku. Ponadto, istotną kwestią jest umieszczenie i właściwe rozmieszczenie słów kluczowych w istniejących treściach. Tym zajmuje się SEO copywriting. Istotny jest właściwy dobór nagłówków, stworzenie skutecznego linkowania wewnętrznego i zewnętrznego, a także ustawienie tekstu alternatywnego dla elementów graficznych zawartych na stronie.

Mówiąc o optymalizacji kodu źródłowego mamy na myśli przede wszystkim dopasowanie strony do aktualnie obowiązujących standardów W3C, a także oddzielenie warstwy logicznej struktury dokumenty od warstwy jego prezentacji. Celem optymalizacji kodu źródłowego jest także skrócenie czasu ładowania strony. Potencjalny klient chętniej powróci na stronę, jeżeli będzie się ona ładować szybko i bezproblemowo. Tworząc optymalizację kodu źródłowego, należy pamiętać także o tym, że dzisiaj większość użytkowników korzysta z urządzeń mobilnych, dlatego strona powinna być dostosowana do poprawnego wyświetlania na smartfonach czy tabletach.

Czym jest SEF?

SEF (Search engine friendly) jest definicją, która swoje odzwierciedlenie odnajduje w projektowaniu stron internetowych zgodnych z wyszukiwarkami w aspekcie indeksowania treści. Chodzi o to, by adresy stron internetowych były jasne i czytelne, zawierały słowa kluczowe, a do tego by ułatwiały poruszanie się po stronie internetowej i łatwą nawigację. Według zasad SEF, adres strony powinien być możliwie krótki i powinien prowadzić odbiorcę do najważniejszych informacji. Zasady SEF są dość skomplikowane i zakładają m.in. dodanie pliku robots.txt z wytycznymi dla robotów indeksujących czy stworzenie mapy witryny w formacie XML, która zawiera odnośniki do konkretnych podstroi serwisu.

Czy pozycjonowanie strony jest etyczne?

Kontrowersje wokół pozycjonowania strony internetowej niezmiennie przewijają się w sieci. Nic w tym dziwnego, gdyż obok aktywności jak najbardziej wskazanych, korzysta się również z działań nieetycznych, np. z ogromnym nagromadzeniem słów kluczowych nie zawsze zgodnych z treścią tekstu czy ukrywanie słów kluczowych np. w kolorze tła strony. Takie działania, choć od strony technicznej są skuteczne, nie są etyczne i budzą niemałe emocje.
Jakie znaczenie ma optymalizacja i pozycjonowanie strony internetowej?

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że strona internetowa jest jedną z milionów podobnych stron w sieci, więc aby klient trafił akurat na tę konkretną, pozycjonowanie jej w wynikach wyszukiwarki jest nieodzowne. Im większa liczba potencjalnych klientów odwiedzi stronę i pozostanie na niej, tym większa jest szansa na sukces.

Jeśli jesteś ciekaw tej tematyki zapraszamy na audyt SEO stron www – abyśmy sprawdzili co możemy dla Ciebie zrobić.

Oceń tę podstronę

Comments are closed.